Recepty

Mnoho let jsme si bezstarostně užívali lahodná jídla po celém světě, ale věci se mění. Život nás postavil před novou cestovatelskou výzvu. Naučit se žít a cestovat bez lepku. A protože dobré jídlo milujeme a čas strávený v kuchyni (i té na kolečkách) je pro nás zábavou, rádi se s vámi podělíme o vychytané bezlepkové recepty. Mnohé z nich navíc zvládnete ukuchtit i na cestách bez složitého vybavení. 

Všechny recepty sem na blog doputovaly přímo z naší kuchyně. Nicméně food blogeři z nás asi nebudou, protože jídlo dřív sníme než vyfotíme, takže prosím odpusťte, fotky k receptům nejsou z našeho fotoaparátu. 

Tak vzhůru do toho, pojďte s námi objevit všechny vůně a chutě (bezlepkového) světa!


Troška koncentrované Provence romantiky do skleničky s vodou a ledem. A nebo osvěžujíci drink na horké letní večery okořeněný indickým gin tonikem.

Cestovatelská lahůdka, bez které už téměř ani nevyjíždíme z domu. Pomaličku sušené hovězí maso prostoupené úžasnou chutí japonské teriyaki omáčky zažene jakýkoliv cestovatelský splín a dodá neskutečné množství energie. V marinádě záměrně chybí rýžové víno, ale nenechte si kazit celkový dojem, pokud zrovna neřídíte, klidně si k masu malou skleničku...

K vyzkoušení tohoto receptu mě inspiroval příspěvek přímo na facebookových stránkách Doves Farm. Recept jsem si maličko upravila, ovoněla a myslím, že výsledek je opravdu famózní. Dokonce jsme se doma shodli, že nám tyto koblížky chutnají více než klasické kynuté. Posuďte sami!

Bábovka plná chuti a energie, kterou hravě zvládnete připravit v bezlepkové variantě i s klasickou moukou. Těsto se skvěle hodí i na dortové korpusy, muffiny či cupcakes. Prostě dokonalý a jednoduchý dezert k nedělnímu kafíčku!

Tohle tradiční slovanské, germánské a vlastně i maďarské jídlo snad nezklame nikdy, když nás hodí mlsná na něco smaženého. A pokud na svých cestách nebo přímo na své zahrádce narazíte na čerstvou majoránku a česnek, povýšíte tohle jídlo k naprosté dokonalosti!

Rozmazlete se třeba hned po ránu těmito úžasně křupavými a nadýchanými vaflemi! Tohle je totiž ta správná snídaně do postele nebo na prosluněnou letní terasu, která se k nám dostala z Belgie či Francie. Oproti těm pravým belgickým si dnes přípravu urychlíme a místo droždí si uděláme variantu s kypřícím práškem do pečiva a samokypřící moukou od...

Tohle je chléb, který patří na každou pořádnou grilovačku! Tu vůni, která se bude linout z vaší trouby si přímo zamilujete. Jen je docela dost možné, že půlka zmizí dřív, než vůbec stihne vychladnout...